Az emberek felcserélhető módon használják az internet és a web kifejezéseket, pedig amint az internet szócikkben is látható, a két kifejezés nem szinonim.
A World Wide Web linkekkel és URL-ekkel egymáshoz kapcsolt dokumentumok, képek és más források hatalmas tárháza. Ezek a hiperlinkek és URL-ek teszik lehetővé a webszerverek és más számítógépek számára, amelyek az eredeti fájlokat (és azok rejtett másolatait) tárolják, hogy azok a HTTP segítségével a kívánt helyre és formában megérkezhessenek. A HTTP azonban csak egy protokoll a sok közül, amely az interneten használatos. A webes szolgáltatások szintén a HTTP-t használják a szoftverrendszerek egymás közötti adatcseréjére, kommunikációjára is.
Azok a [szoftver]?termékek, amelyek hozzáférnek a weben tárolt forrásokhoz, pontos kifejezéssel felhasználói közvetítők (user agents). Normál használat esetén webböngészők (mint az Internet Explorer vagy a Firefox) segítségével fér hozzá a felhasználó a weboldalakhoz, és ezekkel navigál a hiperlinkeken keresztül egyikről a másikra. A web dokumentumok tartalmazhatnak szinte bármilyen adatot: fotókat, rajzokat, hangokat, szövegeket, videókat, multimédiás és interaktív tartalmakat, pl. játékokat, irodai alkalmazásokat és tudományos bemutatókat.
A kulcsszavas keresőmotorok segítségével (mint a Yahoo! és a Google) emberek milliói jutnak könnyű és gyors hozzáféréshez hatalmas mennyiségű és sokszínű online információhoz. A hagyományos enciklopédiákkal vagy könyvtárakkal összehasonlítva a www az információ és az adatok hirtelen és extrém decentralizációját tette lehetővé.
A web által vált könnyebbé az egyes emberek és szervezetek számára az is, hogy közzétegyék gondolataikat és információikat a nagyközönség számára. Ma bárki megtalálhatja a módját annak, hogy nagyon alacsony költségen publikáljon egy oldalt vagy felépítsen egy site-ot. Mindazonáltal a nagy, professzionális, vonzó, sokszínű és naprakész információkat tartalmazó website-ok publikálása és fenntartása még mindig bonyolult és költséges feladat.
(...)